Jekaterina Semenova

Eriala:
klahvpillid

Telefon:

Jekaterina Semenova õppis aastatel 1994–2003 Maardu Muusikakoolis akordioni erialal. Seejärel täiendas end Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, kus õppis aastatel 2003–2007. 2012. aastal Lõpetas Jekaterina bakalaureuseõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias instrumentaalpedagoogika õppekaval akordioniklassis. 2013. aastal lõpetas Jekaterina Semenova kiitusega akadeemia magistriõppe (õpetaja – Tiina Vjalja) ja sai “Haridusteaduste magistrikraadi“. 2019. aastal sai Jekaterina kunstide magistriks kaasaaegse imrpovisatsiooni erialal (õpetaja – professor Anto Pett).

Jekaterina Semeonova osales kogu oma õpingute aja erinevatel meistrikursustel väljapaistvatelt professionaalsetelt muusikutelt erinevatest riikidest – Soomest, Taanist, Venemaalt, Eestist, Leedust, Lätist. Alates 2010. aastast on Jekaterina aktiivselt osalenud erinevatel Eesti Akordioniliidu poolt korraldatud üritustel, need on lastelaagrid, festivalid, konkursid, aga ka täienduskursused. Alates 2021. aastast on Jekaterina Eesti Akordionistide Liidu juhatuse liige. Alates 2022. aasta veebruarist on Jekaterina Maardu linnavolikogu liige.

Aastatel 2013-2014 töötas ta Gustav Adolfi Gümnaasiumis akordioniõpetajana ning 2014–2019 hakkas tööle Kuusalu Kunstidekoolis. Aastatel 2019-2022 töötas Jekaterina Maardu kultuuri projektijuhina ning tema juhendamisel Maardu linnas toimus projekt „Tudengineljapäev“, kus osalesid pearimad Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia interpreedid. Alates 2022. aasta jaanuarist töötab Jekaterina Maardu Kunstide Koolis bajaani- ja akordioniklassi õpetajana ning 2022. aasta sügisest on ta kooli õppealajuhatajana.